¤   zapowiedzi wydarzeń muzycznych   ¤ ¤   archiwum wydarzeń muzycznych   ¤ ¤   ELECTRO-ROBOT   downloads ¤ ¤   ELECTRO-ROBOT   Galeria ¤ ¤   współpraca z ELECTRO-ROBOT   ¤ ¤   ELECTRO-ROBOT   Projekty ¤ ¤   logowanie do systemu ELECTRO-ROBOT   ¤
PORTISHEAD @ Hala Ocynowni - Kraków

reklama
 ¤ zobacz reklamę: PORTISHEAD @ Hala Ocynowni - Kraków
  ¤ powiększ ¤  ¤

Od wydarzenia minęło
2914 dni ¤ drukuj stronę ¤
wersja do druku
PORTISHEAD @ Hala Ocynowni - Kraków   ¤   Kraków
koncert
25.06.2013 r.     data pewna   Wtorek ¤ start godzina: 18.00  
   
Miejsce: Hala Ocynowni
Adres: Ujastek 1
Wstęp: 149 zł
   
Organizator: Krakowskie Biuro Festiwalowe
E-mail: poczta@biurofestiwalowe.pl ¤ wyślij wiadomość przez pocztę ELECTRO-ROBOT ¤
Telefon: nie podano
Strona www: www.sacrumprofanum.com
 
Dodatkowy opis wydarzenia:
25 czerwca 2013 w nowohuckiej hali ocynowni ArcelorMittal Poland wielkie wydarzenie: koncert brytyjskiego zespołu Portishead.
Występ będzie zapowiedzią tegorocznej edycji festiwalu Sacrum Profanum (14-21 września).

Jest zaledwie kilka zespołów, które na Festiwalu Sacrum Profanum musiały się pojawić. Portishead, który obecnie przygotowuje swój czwarty album studyjny, jest jednym z nich. Wyjątkowa formacja w wyjątkowym miejscu - hali ocynowni ArcelorMittal Poland. Najpewniej jedno z najważniejszych wydarzeń koncertowych tego roku. Zapraszamy.
Filip Berkowicz, dyrektor artystyczny festiwalu

Jak podkreśla Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, trudno wyobrazić sobie lepszą zapowiedź festiwalu. - Po raz pierwszy w historii Sacrum Profanum, po dziesięciu zorganizowanych już edycjach, zdecydowaliśmy się zmodyfikować formułę wydarzenia. Festiwal zapowiadamy już nie tylko kampanią promocyjną. Teraz zapraszają na niego gwiazdy światowego formatu.

Zespół Portishead powstał w 1991 r w Bristolu. Założyli go multiinstrumentalista Geoff Barrow i wokalistka Beth Gibbons, do których dołączył gitarzysta Adrian Utley. Historia zespołu zaczęła się od nagrania ścieżki dźwiękowej do filmu To Kill A Dead Man. W 1994 r. wydali, przyjęty entuzjastycznie przez publiczność i krytyków, album Dummy (zawierający m.in. przebój Glory Box). Kolejna, wydana w 1997 r. płyta Portishead (1997) nie przebiła sukcesu debiutanckiego albumu, ale ugruntowała mocną pozycję zespołu na światowej scenie muzycznej.

Rok później, po wydaniu płyty Roseland NYC Live, zespół zawiesił działalność i muzycy powrócili do współpracy dopiero siedem lat później. W 2005 r. spotkali się, aby zagrać koncert na rzecz ofiar tsunami w Azji. W 2008 r. ukazał się ich ostatni do tej pory album Third.

Muzycy Portishead chętnie angażują się w działania propagujące tolerancję i prawa człowieka. Nagrali m.in. specjalny utwór dla organizacji Amnesty International, a Geoff Barrow był kierownikiem muzycznym filmu Wyjście przez sklep z pamiątkami - filmowego debiutu brytyjskiego artysty graffitti Banksy'ego.
Krakowskiej publiczności doskonale znany jest gitarzysta grupy Adrian Utley. Dwa lata temu wystąpił na Festiwalu Sacrum Profanum w finałowym koncercie Reich 75, a w ramach festiwalu Misteria Paschalia - wspólnie z Willem Gregorym z Goldfrapp - zaprezentował poruszającą muzykę do niemego filmu Męczeństwo Joanny d'Arc.

Muzycy Portishead pracują teraz nad swoją czwartą studyjną płytą.

Bilety na koncert Portishead w Krakowie kosztują: 199 zł i 149 zł. Można je kupić za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz w trzech punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) oraz w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11).

Zapraszamy!
 
 
Dodane: poniedziałek - 2013.03.18 - 17:40:31Autor: ELECTRO-ROBOT  |  odsłon: 31038