¤   zapowiedzi wydarzeń muzycznych   ¤ ¤   archiwum wydarzeń muzycznych   ¤ ¤   ELECTRO-ROBOT   downloads ¤ ¤   ELECTRO-ROBOT   Galeria ¤ ¤   współpraca z ELECTRO-ROBOT   ¤ ¤   ELECTRO-ROBOT   Projekty ¤ ¤   logowanie do systemu ELECTRO-ROBOT   ¤
Within Temptation @ Studio

reklama
 ¤ zobacz reklamę: Within Temptation @ Studio
  ¤ powiększ ¤  ¤

Od wydarzenia minęło
3289 dni ¤ drukuj stronę ¤
wersja do druku
Within Temptation @ Studio   ¤   Kraków
koncert
22.10.2011 r.     data pewna   Sobota ¤ start godzina: 19.00  
   
Miejsce: Klub STUDIO
Adres: ul. Budryka 4
Wstęp: 140 zł
   
Organizator: Agencja Artystyczna GO AHEAD
E-mail: agencja@go-ahead.pl ¤ wyślij wiadomość przez pocztę ELECTRO-ROBOT ¤
Telefon: nie podano
Strona www: www.go-ahead.pl
 
Dodatkowy opis wydarzenia:
Dodatkowy koncert Within Temptation w Klubie STUDIO w Krakowie!
Agencja Go Ahead zaprasza na koncert zespołu Within Temptation - kultowych twórców gotyckiego rocka!

Zespół zagra 22 paździenika 2011 roku w krakowskim klubie Studio, promując swój najnowszy krążek, który ma sie ukazać już niebawem.

Zespół Within Temptation powstał w 1996 roku z inicjatywy Roberta Westerholta i Sharon den Adel. Minęło ponad 10 lat a grupa przeszła od tego czasu długą drogę. Od skromnych początków w Holandii po obecne ponad 2.800.000 CD i DVD sprzedanych na całym świecie.

W 1997 roku, nakładem niezależnej holenderskiej wytwórni DSFA ukazał się debiutancki longplay kapeli "Enter". Dzięki tej płycie zespół ruszył w trasę po Europie zdobywając dzięki znakomicie przyjmowanym koncertom coraz większe uznanie. Do najważniejszych występów należały te podczas festiwalu Dynamo w 1997 roku a następnie na głównej scenie rok później.

Sława zaczynała pukać do ich drzwi, tymczasem muzycy nadal uczyli się w college'u. Aby zakończyć edukację, muzycy zawiesili działalność grupy do 1999 roku.

Wrócili w 2000 roku. I to był bardzo znaczący rok. Nadal koncertowali po Europie umacniając renomę a jednocześnie, 1 grudnia, wydali drugi krążek "Mother Earth". Nowy album zdobył uznanie krytyków. Jeden z największych holenderskich magazynów "Aloha" pisał: "symfoniczne i celtyckie elementy mieszają się z imponującym głosem Sharon den Adel. Miażdżący przełom Within Temptation mają już za sobą". Na holenderskich listach przebojów album pozostawał przez ponad 3 tygodnie.

W 2001 roku Within Temptation zagrali duża klubową trasę po Holandii. Pojawili się również na festiwalach Pinkpop i ponownie Dynamo. Z płyty wydane zostały 2 single - "Our Farewell" i "Ice Queen", ten ostatni zapewnił pierwszy komercyjny sukces.

Popularność zespołu w Holandii wzrastała w latach 2002 i 2003. Zespół zaczął też koncertować więcej w Europie (w tym supportując Paradise Lost), wybrał się również do Meksyku na największe festiwale.

W 2004 roku grupa wróciła do studia nagrywając trzecią płytę "The Silent Force". Produkcja albumu była w rękach Danielle Gibson (Bad Religion). Longplay zadebiutował na szczycie holednerskiej i fińskiej listy przebojów. W Niemczech dotarł do 5. miejsca, znalazł się także w Top 10 notowań w Belgii, Portugalii i Hiszpanii, Top 20 Austrii Szwajcarii oraz Top 30 Grecji, Francji, Szwecji i Norwegii. Obecnie longplay pokrył się złotem w Hiszpanii, Luksemburgu, Portugalii i Niemczech oraz platyną w Finlandii i Holandii.

Trzeci singel z płyty, "Angels" ukazał się w czerwcu 2004 roku, w czasie gdy zespół grał na europejskich festiwalach takich, jak Werchter, Rock Am Ring, Sweden Rock, Ruisrock, Aerodrome i Gurtenfest. Formacja supportowała także Iron Maiden, grając w Paryżu i Zurychu. Odbyła także część trasy z Rammstein.

W sierpniu zespół otrzymał nagrodę World Music Award dla najlepiej sprzedającego się holenderskiego bandu. Jednocześnie, longplay "The Silent Force" doczekał się japońskiej i australijskiej premiery. Jesienią ukazał się w Wielkiej Brytanii.

2007 rok rozpoczął się dla kapeli nowym singlem "What Have You Done" z gościnnym udziałem Keitha Caputo z Life of Agony. Album "The Heart Of Everything" to zdaniem krytyków "kolejny doskonały popis umiejętności wokalnych Sharon den Adel i brzmienie muzyczne z najwyższej półki".

Premiera najnowszego wydawnictwa grupy przewidziana jest na początek 2011 roku.
Serdecznie zapraszamy na jedyny polski koncert tego kultowego zespołu!

Bilety
125 zł - w przedsprzedaży,
140 zł - w dniu imprezy.
www.ticketpro.pl

Zapraszamy!
 
 
Dodane: czwartek - 2010.07.29 - 10:44:09
Edytowano: 2011.03.17 - 10:23:20
Autor: ELECTRO-ROBOT  |  odsłon: 12905