¤   zapowiedzi wydarzeń muzycznych   ¤ ¤   archiwum wydarzeń muzycznych   ¤ ¤   ELECTRO-ROBOT   downloads ¤ ¤   ELECTRO-ROBOT   Galeria ¤ ¤   współpraca z ELECTRO-ROBOT   ¤ ¤   ELECTRO-ROBOT   Projekty ¤ ¤   logowanie do systemu ELECTRO-ROBOT   ¤
ULVER @ Eskulap

reklama
 ¤ zobacz reklamę: ULVER @ Eskulap
  ¤ powiększ ¤  ¤

Od wydarzenia minęło
3000 dni ¤ drukuj stronę ¤
wersja do druku
ULVER @ Eskulap   ¤   Poznań
koncert
05.04.2011 r.     data pewna   Wtorek ¤ start godzina: 19.00  
   
Miejsce: Eskulap
Adres: ul. Przybyszewskiego 39
Wstęp: 90 zł
   
Organizator: PW Events
E-mail: piotr@pwevents.pl ¤ wyślij wiadomość przez pocztę ELECTRO-ROBOT ¤
Telefon: +48 693 295 166
Strona www: www.pwevents.pl
 
Dodatkowy opis wydarzenia:
Jedyny koncert promujący nowy album "Critical Geography" + nowa oprawa wizualna
ULVER
support: Zweizz

Ulver (nor. wilki), zespół założony w Oslo, w Norwegii, w 1992 roku. Muzyka tworzona przez grupę wymyka się jednoznacznej klasyfikacji gatunkowej. Początkowo grali black metal połączony z norweską muzyką folkową, później styl wyewoluował w kierunku nowoczesnej muzyki elektronicznej.

Pierwszy album grupy, Bergtatt - Et Eeventyr I 5 Capitler, jest klasyfikowany jako płyta mieszcząca się w głównym nurcie black metalu, zawierająca jednak elementy folku. Została bardzo dobrze przyjęta przez krytykę. Wydawcą tego i kolejnego albumu była norweska wytwórnia Head Not Found.

Kveldssanger to pierwsza w historii akustyczna płyta nagrana przez zespół metalowy. Trzynaście kompozycji muzycznych wykonanych jest wyłącznie z użyciem gitary akustycznej, której towarzyszy czysty śpiew wokalisty - Kristoffera Rygga.

Trzeci z kolei album, Nattens Madrigal: Aatte Hymne til Ulven i Manden, stanowi powrót do black metalowych korzeni grupy i ze względu na instrumentarium, surowość brzmienia oraz nie najlepszą produkcję przypomina pierwsze dokonania black metalowej grupy Darkthrone. Z tego właśnie powodu ówczesny wydawca zespołu, Century Media, zerwał z nim kontrakt, ponieważ oczekiwał rozwoju wytyczonego przez album Kveldssanger. W rezultacie Rygg założył własną wytwórnię płytową, Jester Records i od tego czasu wydaje ona płyty grupy.

W 1998 r. został wydany dwupłytowy album Themes from William Blake's The Marriage of Heaven & Hell, będący interpretacją dzieła angielskiego poety Williama Blake'a.

Następny długogrający album grupy, Perdition City, wydany w 2000 r., przyniósł muzykę nie mającą już nic wspólnego z metalem w jakiejkolwiek postaci. W podtytule widnieje dopisek "Muzyka do wewnętrznego filmu". Muzyka sprawia wrażenie przynależnej do trip-hopu, jednakże charakteryzuje się również przestrzennością ambientu i oszczędnością minimalizmu.

Bardzo zbliżone w nastroju są następne minialbumy Silence Teaches You How To Sing oraz Silencing the Singing, w których minimalizm posunięty został do granic: kończący album Silencing the Singing utwór Not Saved to dziesięciominutowy, wyciszony utwór na organy i dzwon kościelny, w którym kilka motywów muzycznych powtarza się bez przerwy, tworząc przejmujący w swej prostocie klimat. W 2002 r. została wydana kompilacja tych minialbumów - Teachings in Silence. Rok później zespół wydał EP A Quick Fix of Melancholy. Na tej płycie po raz pierwszy od Perdition City możemy usłyszeć głos Garma.

Ze względu na oryginalność i nietypowe brzmienie, zespół został nominowany w 2002 roku do nagrody Spellemannprisen, norweskiej Grammy, za ścieżkę dźwiękową Lyckantropen Themes, a w 2004 za album Teachings in Silence. Dzięki temu grupę poproszono o napisanie ścieżek dźwiękowych innych filmów: Svidd Neger, Salto, Salmiakk og Kaffe oraz Uno. Na tej ostatniej Ulver wykonuje 7 z 18 zawartych na ścieżce utworów.

Zespół jest także odpowiedzialny za remiksy utworów: Sworn zespołu Emperor, zamieszczony na digipacku płyty IX Equilibrium oraz The Falcon Flies z płyty Volven zespołu Hagalaz' Runedance. Na kompilacji The Lotus Eaters możemy znaleźć cover In The Kingdom Of The Blind The One-Eyed Are Kings z repertuaru Dead Can Dance w jego wykonaniu.

Ulver zarejestrował również cover Strange Ways zespołu KISS, nagrany na tribute album Gods of Thunder - A Norwegian Tribute to Kiss. Kristoffer Rygg wykonał również partie wokalne w utworze Limbo z płyty Inferno Micka Kenny'ego z zespołu Anaal Nathrakh. 1 października 2007 Ulver wydał płytę, zatytułowaną Shadows of the Sun.

Na poznańskim koncercie zespół zaprezentuje materiał z nowej płyty "Critical Geography" oraz nową, specjalnie przygotowaną na tę okazję, oprawę wizualną.

Bilety: 80/90 pln
do nabycia: Ticketpro.pl (m.in. Empiki i Media Markty), bilety24.pl, bilety kolekcjonerskie: piotr(at)pwevents.pl, Rock Long Luck (Poznań, Ul. Półwiejska 20)

Zapraszamy!
 
 
Dodane: wtorek - 2011.01.25 - 12:01:35Autor: ELECTRO-ROBOT  |  odsłon: 3773