¤   zapowiedzi wydarzeń muzycznych   ¤ ¤   archiwum wydarzeń muzycznych   ¤ ¤   ELECTRO-ROBOT   downloads ¤ ¤   ELECTRO-ROBOT   Galeria ¤ ¤   współpraca z ELECTRO-ROBOT   ¤ ¤   ELECTRO-ROBOT   Projekty ¤ ¤   logowanie do systemu ELECTRO-ROBOT   ¤
PORTISHEAD @ Malta Festival

reklama
 ¤ zobacz reklamę: PORTISHEAD @ Malta Festival
  ¤ powiększ ¤  ¤

Od wydarzenia minęło
2881 dni ¤ drukuj stronę ¤
wersja do druku
PORTISHEAD @ Malta Festival   ¤   Poznań
koncert
06.07.2011 r.     data pewna   Środa ¤ start godzina: 19.00  
   
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Adres: Pl. Św. Marka
Wstęp: 180 zł
   
Organizator: Fundacja Malta
E-mail: office@malta-festival.pl ¤ wyślij wiadomość przez pocztę ELECTRO-ROBOT ¤
Telefon: nie podano
Strona www: www.maltafoundation.pl
 
Dodatkowy opis wydarzenia:
6 lipca 2011 r., w ramach maltafestival poznań 2011 - po raz pierwszy w Polsce, wystąpi kultowa trip-hopowa grupa PORTISHEAD.

Zespół, założony w 1991 r. w Bristolu przez multiinstrumentalistę Geoffa Barrowa i wokalistkę Beth Gibbons, do których dołączył gitarzysta Adrian Ultay, uznawany jest obok Massive Attack i Tricky (z którymi związany był wcześniej Barrow) za twórcę stylu trip-hop. Ich wydany w 1994 r. debiutancki album "Dummy" (zawierający m.in. hit - "Glory Box") został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez krytyków jak i publiczność, czego wyrazem było zdobycie rok później prestiżowej Mercury Music Prize. Kolejne płyty - "Portishead" (1997) i "Third" (2008) - utwierdziły pozycję zespołu jako jednej z najciekawszych grup brytyjskiej sceny muzycznej.

Portishead od początku świadomie sytuował się poza muzycznym mainstreamem i angażował w działania mające na celu szerzenie tolerancji czy obronę praw człowieka - w 2007 zespół napisał muzykę do filmu animowanego "Dark Angel" w reżyserii Fursy Teyssiera, opowiadającego historię 20-letniej Sophie Lancaster, pobitej na śmierć przez bandę dresiarzy, a w 2010 nagrali specjalny utwór "Chase The Tear" dla Amnesty International. Członkowie Portishead pracują też niezależnie nad różnymi projektami - Geoff Barrow współpracował ostatnio z Banksym, jako kierownik muzyczny jego filmu "Wyjście przez sklep z pamiątkami".

Obecnie Portishead pracuje nad swoją czwartą płytą - jest więc szansa na to, że na koncercie w Poznaniu po raz pierwszy usłyszymy również nowe utwory zespołu. Niewątpliwie będzie to jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych w nadchodzącym roku.

Więcej szczegółów na temat koncertu dostępne na stronie: www.malta-festival.pl

BILETY
180 PLN - sector I
120 PLN - sector II

W piątek 28 stycznia, o godzinie 9:00 rusza sprzedaż biletów na koncert grupy PORTISHEAD. To największe i najgłośniejsze wydarzenie muzyczne tegorocznej edycji Maltafestival poznań 2011.

Koncert odbędzie się 6 lipca 2011, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (wejście od ulicy Bukowskiej).
Bramki zostaną otwarte o godzinie 18:00.
www.eventim.pl

Zapraszamy!
 
 
Dodane: wtorek - 2011.01.04 - 23:12:09
Edytowano: 2011.01.28 - 12:42:45
Autor: ELECTRO-ROBOT  |  odsłon: 5220